До уваги користувачів бібліотеки!
У зв’язку із запровадженням воєнного стану бібліотека для користувачів працює в дистанційному режимі.
Рятунок від тривоги - книга. Українці в укриття, все частіше беруть із собою книги. Таким чином відволікаються від сумних думок та переживань. Більшість за читанням заспокоюються. І зараз, як ніколи, популярною стала українська література. Порада: читайте те, що вам до вподоби, тобто який жанр ви полюбляєте, від якого жанру ви свою нервову систему доводите до ладу - те і читайте. Якщо це буде повість, вірш, детектив, підручник чи книжка по психології, будь ласка. Саме зараз є слушна година, щоб познайомитись з українською сучасною літературою.https://youtu.be/_u1hfAfvAe0
Нагадуємо про Віртуальну бібліотеку на сайті - це доступ до доробку спільноти педагогічних працівників училища КЗО"ВПТУ"ДОР". Перелік доступних баз даних на сайті.
Тому зважайте на дотримання воєнного стану та пам’ятайте про безпеку!
«Україна моя вишивана»
В Україні та світі відзначають День вишиванки. Вишиванка - генетичний код нації. Головна мета свята - підтримати етнічну традицію українців носити вишитий одяг. Ми українці - це наша історія та культура, і ми нею пишаємось. Щороку в навчальному закладі проводяться заходи покликані нести любов до історії свого народу, зокрема вишиванки.
Творча спадщина Шевченка
Березень в Україні часто називають Шевченковим. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну. До дня народження Т.Г. Шевченка для здобувачів освіти були проведені заходи, метою яких є розширити знання молоді про життя і творчість Т.Г.Шевченка, виховувати патріотизм та любов до своєї країни. Проведено виховну годину «Слава і гордість українського народу», презентацію «Творча спадщина Шевченка».
Небесна Сотня стала для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, а й прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України утверджуючи право людини на вільне життя. Українці вибороли право на демократичний європейський розвиток держави і готові боротися за нього.
22 січня, Україна відзначає День Соборності. Саме цього дня, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави - проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно - Української Народної Республіки (ЗУНР). Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.
Сьогодні ми говоримо слова вдячності Героям Небесної Сотні, всім захисникам української державності, всім воїнам. Ми, українці, маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій можемо досягти великої мети - перемоги. Молодь училища пишається тим, що є гідними нащадками нашої Вітчизни, беручи приклад з воїнів - земляків, які захищають Україну. Здобувачі освіти виховують в собі мужність, відвагу, патріотизм, гуманізм, любов до рідної землі.
До дня толерантності для молоді училища оформлено презентацію «Ми різні, але ми рівні». Нехай острівець толерантності розташується в кожному з нас, адже тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності врятує світ.
9 листопада - День української писемності та мови. Для здобувачів освіти підготовлено інформаційний бюлетень «Життєвий та творчий шлях П Яцика», презентацію «Перлина душі – наша мова і слово». Мета якої поглибити знання молоді про історію виникнення й становлення письма, виховання поваги до історичного минулого, розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову.
З 10 по 14 жовтня в училищі проводиться тиждень історії, присвячений Українській армії та захисникам України у онлайн форматі. Бібліотека підготувала презентацію «Здолаємо. Вистоїмо. Переможемо. Відбудуємо. Навчимо. Досягнемо» про героїв - односельчан, випускників ПТУ№74, які з перших днів повномасштабної війни стали на захист територіальної цілісності України і загинули смертю хоробрих. Вічна пам'ять мужнім захисникам!
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека вітає користувачів зі святом читання та спілкування. Нових вам вражень і знайомств!
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЗАХИСНИКІВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ І ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ
29 серпня в Україні відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. День встановлений «на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві...» відповідно до Указу Президента від 23 серпня 2019 року № 621/2019.
Саме 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. .
З нагоди вшанування Дня пам’яті захисників України в бібліотеці училища оформлено викладку літератури «Величне ім`я України - Захисник» та книжкову виставку «Українці - нація героїв». Також здобувачам освіти рекомендовано перегляд документальних фільмів: «Діалоги про війну»: що таке війна.
Всім хто воює, рідним, чиї близькі загинули, як ніколи, потрібні наша увага, добре слово та підтримка.
Вшанування пам’яті захисників України є надзвичайно важливим днем для майбутнього нашої країни. Тож пам’ятаймо, що без глибокого відчуття патріотизму, самовідданості та любові до рідної землі, неможливо побудувати сильну, самостійну та успішну державу.
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
24 серпня український народ відзначає найголовніше державне свято -День Незалежності України.
В бібліотеці організовано викладку літератури «Незалежність: визволення, воля, відродження». В книгах, представлених на виставці, викладено матеріали історичних досліджень минулого та аналітичні нотатки про сьогодення нашої держави. Даний матеріал допоможе користувачам зробити нашу далеку минувшину ближчою та зрозумілішою, усвідомити сьогоднішню боротьбу українського народу за вільний вибір майбутнього, як продовження віковічної боротьби наших предків за волю. Сьогодні дзвони б’ють на сполох, закликаючи українців до єднання, захисту, відродження Української держави.
ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА
В бібліотеці закладу до дня державного Прапора оформлено перегляд літератури «Символ нації-державний прапор». Державний прапор - невід’ємний атрибут кожної країни, який уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Протягом років наш стяг став не просто символом державності - він майорить під час найважливіших подій в історії країни. Синьо-жовтий прапор є уособленням свободи, сили і єднання нашого народу. Представлена література розкриває історію появи українського національного прапора, його використання в Україні в різні історичні періоди, ставлення до державної символіки в наш час.
Загальнонаціональна щоденна хвилина мовчання за загиблими співвітчизниками,внаслідок збройної агресії РФ проти України
До Міжнародного дня рідної мови в училищі проведена лірична замальовка «Краса рідної мови». Кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування, розвивається та завойовує серця нових шанувальників. Адже у мові мудрість віків і пам'ять тисячоліть.
До Дня Героїв Небесної Сотні в училищі відбувся захід з вшанування подвигу пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.
03 лютого 2022 року викладачем української мови і літератури Бараннік О.В. та бібліотекарем Гавриш Н.В. проведено виховну годину з презентацією «Спадщина Євгена Маланюка». Здобувачі освіти поповнили свої знання про українського письменника, поета, публіциста, літературного критика, одного з найяскравіших постатей вітчизняної літератури ХХ століття.
В закладі до Дня Соборності України проведено флешмоб «КОЛО ЄДНОСТІ»
14 січня виповнюється 85 років від дня народження Євгена Пилиповича Гуцала українського прозаїка, поета, публіциста, кінодраматурга. Він - майстер найрізноманітніших жанрів в сучасній українській літературі. Є в письменника більше двохсот оповідань, два десятки повістей, два романи, три поетичні збірки, книжки для дітей і публіцистика. Його повісті «Сільські вчителі» та «Шкільний хліб» (1971) перекладено російською, білоруською, німецькою, румунською, чеською мовами. За повість «Саййора» та збірку оповідань «Пролетіли коні» Євген Гуцало у 1985 році удостоєний високого звання лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. В бібліотеці пройшли поетичні читання «В його словах - всі барви слова»,оформлено книжкову виставку «Жага всеосяжності і межа таланту Євгена Гуцала», на якій можна дізнатись більше про життя і творчість письменника.
З нагоди 140-річчя від дня народження видатного українського вченого-філолога, педагога, мовознавця, державного, громадського та церковного діяча Івана Огієнка бібліотека запропонувала користувачам інформаційне повідомлення «Я все зробив, що міг зробити». Молодь дізналась, що в історію Іван Іванович увійшов під двома іменами: як світська особа - професор Огієнко, і як духовна особа - митрополит Іларіон. Світове визнання Івану Огієнку принесли фундаментальні праці з історії української культури, мови, які й нині не втратили свого наукового значення. Іван Огієнко - один із провідних українських мовознавців, який успішно поєднував науково-дослідну і педагогічну роботу, відстоюючи права української мови в науці, освіті і повсякденному житті українців. Він - автор численних методичних розробок, підручників, посібників, словників.
На допомогу здобувачам освіти у бібліотеці ПТУ №74 підібрано інформаційні матеріали, які допоможуть підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.
З 13 по 19 грудня в Україні проходить Національний тиждень читання, який ініційовано Українським інститутом книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Національний тиждень читання - це загальнонаціональне свято, що об'єднує читачів, письменників, бібліотекарів, видавців і книгарів по всій країні. Бібліотека запропонувала читачам долучитись до читання, ставши учасником цікавих подій: бенефіс читацьких вподобань «Знайди свою книжку», де пройшло знайомство з улюбленими книгами читачів; книго-показ «Зимові обновки» - обговорення книжкових новинок; «Теплі зимові читання» - читання уривку книги за відомим літературним твором; літературна кав`ярня «Пожива для розуму».
Бібліотека долучилась до проведення заходів Дня пам’яті голодоморів та політичних репресій в Україні. Підготовлено книжкову інсталяцію «І пам`яті свіча не згасне». Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі роки, ми у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Здобувачам освіти рекомендовано перегляд художнього фільму «Голод-33» за мотивами роману В.Барки «Жовтий князь» https://www.youtube.com/watch?v=cgXQCJ0XoDk, це перший художній фільм, який розкриває злочин проти народу України - штучний голод 1932-1933 р.
Пам’ять жертв тих страшних подій молодь вшанувала долучившись до акції «Запали свічку», запаливши свічки на вікнах вдома.
В період дистанційного навчання книга і комп’ютер є найавторитетнішими джерелами інформації. Бібліотека училища завжди для послуг користувачів, адже знаходимо в бібліотеці та в Інтеренет - просторах потрібну для навчання та читання інформацію, як за програмою, так і поза програмою.
З 08.11.21р. по 12.11.2021р. в закладі пройшов тиждень української писемності та мови. З викладачем української мови та літератури Бараннік О.В. для здобувачів освіти підготовлено онлайн - інформацію про життєвий та творчий шлях П.Яцика, онлайн- віртуальні екскурсії по Україні. Вся інформація розміщена у групах здобувачів освіти.
До тематичного тижня Толерантності, який проходив з 15.11.21 р. по 19.11.2021 р. бібліотека запропонувала для здобувачів освіти онлайн - книжкову інсталяцію «Толерантність - запорука людяності» та добірку книг для виховання толерантності.
Декаду з професії «Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника (підприємства, організації, установи) офісний службовець, (бухгалтерія)» проведено з 16.11.21р. по 18.11.21р. для гр. 10-ОС-18 (майстер виробничого навчання Богдан Л.Я.). Бібліотекарем підготовлено онлайн інформаційну замальовку «Робота IT:Перші кроки до популярної професії», «Офісний службовець».
Напередодні Дня захисників і захисниць України, який щорічно відзначається 14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва з учнями I курсу проведена виховна година «Захисники рідної землі», де йшлося про героїчну історію українського народу, боротьбу його захисників та захисниць за становлення державності в Україні.
Бібліотека – справжня скарбниця знань, багатство держави, культурна спадщина всієї світової цивілізації. Головним джерелом інформації в ХХІ столітті є книга і комп’ютер. Для здобувачів освіти 30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек проведено бібліотечний урок «Скарбниця мудрості». Шанувальники книги взяли участь в Інтернет - мандрівці «20 бібліотек світу», інформаційному сафарі «З історії мініатюрної книги», кіномайданчику «Книга на екрані» та ознайомились з книжковою інсталяцією «Книга + комп’ютер».
Пам'ять про трагедію Бабиного Яру є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто 80 років тому пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.
29-го вересня заклад долучився до відзначення 80- х роковин трагедії Бабиного Яру. Для учнівської молоді викладачем Смішко О.В. та бібліотекарем Гавриш Н.В. проведено урок пам`яті «80 років пам`яті: забуттю не підлягає». Було організовано перегляд документального фільму «Бабин Яр:Нові документи /Пишемо історію». В бібліотеці оформлено викладку літератури «Бабин Яр. Долі і пам'ять». Учнями 1 курсу було написано есе на тему «Пам`ятаймо про минуле заради майбутнього».